
Valamilyen zenei szolgáltatóra biztosan szükség lesz, ez mélyen kódolva van a magyar néplélekben. Sok, hiányt kifejező szólásunk utótagja az, hogy: … mint a lakodalom muzsikaszó nélkül. Mondhatnék ilyeneket, de csak otrombák jutnak eszembe, és nem akarom a hölgyolvasókat eltántorítani. Az alábbiakban amellet próbálok hozni pár érvet, miért zenekart válassz, ne DJ-t. (Amúgy meg válassz, amit akarsz, ez egy edukatív sorozat, ami szempontokat ad, a döntés viszont rajtad áll.)
Először is, a zenekar élő előadást nyújt, akkor is, ha midihuszár, ami sokkal személyesebb és hangulatosabb atmoszférát teremt. A zenekar képes rugalmasan alkalmazkodni a közönség igényeihez és az adott pillanathoz, míg egy DJ általában előre elkészített lejátszási listát követ.
A zenekar élőzenéje egyedülálló hangulatot teremt, és sokkal több mozgásteret ad a közönségnek a táncoláshoz és szórakozáshoz. Egy jó zenekar interaktív módon tudja bevonni a közönséget, hogy még emlékezetesebbé tegye az eseményt, pl. ott vannak Vörös Pistiék sajátos vonatvariációi, amelyek csak élőzenével képzelhetők el. A zenekar sokszínű repertoárja lehetővé teszi, hogy különböző zenei stílusokat fedjen le, így mindenki találhat kedvére valót.
Egy élő zenekar varázslatos élményt nyújt mindazoknak, akik részt vesznek a lagzidon, és hozzájárul az exkluzív és elegáns légkörhöz, már ha rendesen fel van öltözve:) Ugye, van az a kollégánk, aki 22 óra után strandpapucsot vesz fel, rá ez nem vonatkozik.
Az énekesek hangja személyesebb kapcsolatot teremt a közönséggel, és fokozza az élményt, főleg, amikor Vili a Lagzis Négyesből egyszerre énekeli ki Csepregi Éva és Végvári Ádám szólamát. A zenekar – ha nem a szünetben megírt playlistet követ szolgai módon, hanem reaktív, akkor – jobban tud alkalmazkodni az esemény dinamikájához és az élő reakciókhoz, így a buli mindig friss és izgalmas marad.
Egy jó zenekar figyel a részletekre és az apró kívánságokra, ami még személyesebbé teszi az élményt. Például amikor Horváth Dezsi (ex-RH duo, most SZH Mulatós) a kakas bevitelekor külön a vőfélynek énekel. Az élő zenekarban a zenészek energiája és szenvedélye átragad a közönségre, feltéve, ha nem életuntak már, akik csak a pénzért járnak zenélni, így a buli még felejthetetlenebb lesz. (Van pár Savanyú Vendel Band is a piacon, akik már délután olyan arccal rakodnak be, mint Szűz Mária Krisztus keresztje alatt, de hát ezt vizuálisan ki lehet szűrni.)
A zenekar színpadi jelenléte és a színpadkép kivitelezése is hozzájárul az esemény vizuális vonzerejéhez és eleganciájához. A zenekar megjelenése és öltözékei szintén hozzájárulnak az esküvő vagy rendezvény exkluzív hangulatához és stílusához. Pl. ha láttad már valaha a Tequila Show Bandet fellépni, tudod, miről beszélek.
Egy jó zenekar érzékeli és reagál az adott pillanat hangulatára, így még jobban tudja szórakoztatni a közönséget. Az élő zenekar sokszor egyedi verziókat ad a számokból, ami még személyesebbé és emlékezetesebbé teszi az előadást. A zenekar színpadi jelenléte és interakciója inspiráló lehet a vendégek számára, ennek túlzó, már nem kívánt foka, mikor maguk is felkéredzkednek a színpadra énekelni.
A zenekarban a zenészek közötti szinergia és együttműködés – ha nem utálják egymást, mint pl. a 2Unlimited tagjai, akik a buli utáni fogadáson csak külön-külön vettek részt – fokozza az előadás minőségét és élvezetét. Egy jó zenekar sokkal több érzelemmel és szenvedéllyel játszik, mint egy merev lejátszási listát követő DJ, ami még mélyebb kapcsolatot teremthet a közönséggel.
Most az összes DJ barátom fel van b@szódva. Ők jöjjenek vissza vasárnap este, amikor arról lesz szó, miért jobb a DJ, mint a zenekar:)
Szólj hozzá(m)!