Rendkívül ellenszenves, visszataszító és hiteltelen, ha egy vőfély ittas. Épp úgy nem tudja ellátni a feladatát, mint egy ittas baleseti sebész, legfeljebb annyi a különbség, hogy az ittas vőfély ámokfutása nem végződik halálesettel. (De lakodalom csak egy van, így az okozott kár jóvátehetetlen. A harmincon túli olvasók esetlegesen emlékezhetnek a Magyar Televízió Jogi esetek c. műsorára. Ott volt egy olyan eset, amikor a fényképész elégette a filmeket. Hiába fizetett kártérítést, az ifjú párnak attól még nem lettek esküvői fotói.)
Sokakban ellenérzés van a vőfélyekkel szemben. Kollégákról jót vagy semmit, de valószínűnek tartom, hogy a szakmát azok a fószerek járatták le, akik 20 éve ugyanabban a szalagavatóról megmaradt lila zakóban nyomják, ugyanazokkal a versekkel, és már a menyasszonytáncnál is alig állnak a lábukon. Ahogy az egyik borbeköszönő mondja: „Borból a fehérnép mértékkel fogyasszon/Mert nincsen rútabb állat, mint a részeg asszony.” Ugyanez igaz a részeg vőfélyről is. Valaki beléhelyezte a bizalmát, nem kis pénzért (na jó, azért nem is annyira sokért) ment oda, és a végén csődöt mondott. Ez megengedhetetlen.
Bár igaz, a vőfélyek itatásában olykor a vendégek is ludasak. Gyakran mondják: „Aztán mikor koccint velünk, vőfély úr?” Már pedig ha a vőfély hat asztaltársasággal benyom hat felest, az már erős nyomot fog hagyni a teljesítmény. Jó, persze, vannak szupermenek, akinek nem árt meg, nekem igen. Persze, lehet mértékkel inni, ezt mindenki maga tudja. Én a legegyszerűbb megoldást választom, az elején, a pohárköszöntőnél koccintok az ifjú párral és az örömszülőkkel, azt az italt elfogyasztom, aztán éjfélig talán még esetleg egy sör elmegy, egyébként meg ásványvizet iszom. A normális vendégek megértik, hogy azért nem iszom, hogy jó teljesítményt tudjak nyújtani, aki meg köcsög, azt nem érdemes győzködni. Általában arra hivatkozom, hogy kocsival vagyok.
Szólj hozzá(m)!