
Azok a videós kollégák, akik már az alapiskolában is az osztálytársaim voltak, vagy azok a kollégák és ügyfelek, akik a cserkészetből ismernek, tudják, hogy vonzódom a tűzhöz. Ezt a vonzalmamat pirotechnikusi szakképesítés megszerzésével próbáltam társadalmilag hasznos formába terelni, gazdasági haszonszerzéssel párosítva. Eddig.
A pirotechnikusi szakképesítést azzal a nem titkolt gazdasági haszonszerzési célzattal szereztem meg, hogy esküvőkre, falunapokra, fesztiválokra stb. tűzijátékot értékesítsek. A tanfolyam rendkívül érdekes volt, sok hasznos dolgot tanultam, illetve jókat networkingeltünk.
Felkerült a honlapomra egy ilyen aloldal is, illetve írtam azoknak a vendéglátóhelyeknek, amelyekről feltételeztem, hogy igényt tarthatnak ilyen szolgáltatásra.
A biznisz szépen kezdett beindulni, azonban egy idő után az egész iparágra elkezdtek rossz idők járni. A parlament olyan szinten szigorította meg a tűzijáték ügyintézésével kapcsolatos adminisztrációt, hogy a papírozás folyamata rendkívül hosszadalmassá és bonyolulttá vált. A fellebbezési idővel együtt gyakorlatilag oda jutottunk, hogyha a megrendelő nem jelezte több mint két hónappal előre a szándékát, akkor kétségessé vált, hogy minden szervnél lepapírozható-e.
Van egy másik, politikai blogom, ezen a platformon soha nem politizálok, most sem fogok, csak tényszerűen megjegyzem, hogy a tűzijáték elleni hadjáratot a Most-Híd párt vezette.
Nyilván meg lehet csinálni papír nélkül is, van, aki annyira fasza gyerek, hogy meg is csinálja. Én egy engedély nélküli tűzijáték nyomán következő baleset vagy tűzeset miatt nem akartam letöltendő szabadságvesztést kockáztatni.
Kedden besétáltam a járási hivatalba, és a tevékenységi köreim közül töröltettem a tűzijátékot. Köszönöm mindenkinek, aki élt az általam kínált lehetőséggel, legyen az cég, önkormányzat vagy magánszemély. Ha tűzijátékot szeretnél, vannak még kollégák, akik a körülmények ellenére sem adták fel, megadom a számukat.
Természetesen vőfélyként továbbra is állok rendelkezésetekre!
Olvasd el az esküvőszervezést segítő cikksorozatot is, ez nem része!
8+1 szempont az ideális esküvői időpont kiválasztásához
Így válassz magadnak lagzis helyszínt – 13 szempont
Esküvői vendéglista: szeretet és költségvetés kéz a kézben járnak?
Így hívd meg vendégeidet az esküvőbe
Jól hallható szempontok az esküvői fotós kiválasztásához
Készíts esküvői költségvetést!
Mikor válasszunk ceremóniamestert?
Egy jó lagzis zenekar aranyat ér!
Miért érdemes zenekart választanod DJ helyett a lagzidra?
Ha Azariah legújabb számát akarod a lagzidban hallani, mindenképp DJ-t hívj
Ki hova üljön? Így készítsd el az optimális esküvői ülésrendet.
Szólj hozzá(m)!